czyszczenietapicerki.com

 

 

zadzwoń  693-916-561

 

Alergie na roztocza kurzu pochodzą od samych (rodzina Dermatophagoides) roztoczy. Roztocza żyją i żywią się komórkami skóry, które są obecne w kurzu. Pył ten znajduje się w warstwach wewnętrznych tapicerki meblowej, dywanów, wykładzin. Tapicerka meblowa czy dywan stanowi doskonałe siedlisko dla roztoczy. Z tego powodu alergie roztoczy występują najczęściej u osób, które często wdychają te cząstki. Można obniżyć ryzyko wystąpienia objawów ze względu na alergie na roztocza kurzu poprzez regularne czyszczenie tapicerki, dywanów, wykładzin środkami antyalergicznymi.


Antyalergiczne czyszczenie  tapicerki, dywanów, wykładzin jest to proces  usuwania substancji uczulających takich jak bakterie, wirusy, roztocza, wydzieliny odzwierzęce z tapicerki, wykładzin, dywanów. Nowością jest skuteczne czyszczenie antyalergiczne  potwierdzone wieloma certyfikatami w oparciu o system Tersus Responsiblecare(TM) przeznaczony do  czyszczenie u osób wrażliwych na środki chemiczne oraz cierpiących z powodu alergii lub astmy, którego wszystkie artykułu wyprodukowane są z ekstraktów nasion warzyw i owoców, nie zawierają pestycydów, środków zapachowych, rozpuszczalników,  substancji lotnych VOC i innych niebezpiecznych składników, są nietoksyczne i bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin.

Antyalergiczne pranie  tapicerki, dywanów, wykładzin po takim czyszczeniu proponujemy dodatkowo impregnowanie powierzchni, która polega na zmody?kowaniu dużej grupy alergenów (Derp1,Derf1,Blag1, Can f1, Fel d1), w taki sposób, że po zmianie kształtu przestają być rozpoznawane przez organizm ludzki i nie wywołują reakcji alergicznej. Środek można bezpiecznie stosować na wszystkie materiały tekstylne. Jest nietoksyczny, bezwonny i bezpieczny zarówno dla ludzi, zwierząt jak i roślin. Nadaje się do wszystkich rodzajów włókien odpornych na wodę. Można stosować na wykładziny, dywany, tapicerki, materace, draperie, zasłony, pluszowe zabawki. Działanie utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Jak zapobiegać gromadzeniu się roztoczy w swoim domu:

Jednym ze sposobów domowych na zwalczenie alergenów, jest systematyczne odkurzanie miejsc, czyszczenie tapicerki, w których znajduje się ich najwięcej. Starajmy się 2 – 3 razy w tygodniu ścierać kurz z mebli oraz usuwać zanieczyszczenia z podłóg.

Roztocza znajdujące się w kurzu są niemal wszędzie tam, gdzie sprzątamy rzadziej niż zwykle. Objawy towarzyszące alergiom pojawiają się zazwyczaj rano. Dzieje się tak dlatego, że najwięcej tych drobnych organizmów znajduje się w materacu, sofie, wersalce.

Roztocza też nie lubią świeżego powietrza, dlatego pomocne w walce z nimi jest częste wietrzenie pomieszczeń.

Czysta sofa, dywan, wykładnia to zdrowie Twoje i Twoich dzieci !

 

Sprawdź nasze ceny>>